AUTOMATYKA BUDYNKOWA

Jednym z popularyzujących się trendów w nowoczesnym budownictwie są systemy inteligentnych instalacji. Nic dziwnego, ponieważ naturalnie dążymy do komfortu w otaczającym nas środowisku.

 

Ergonomiczna przestrzeń

Systemy automatyki budynkowej są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla przedsiębiorstw jak i przestrzeni rodzinnych. Umożliwiają zarządzanie oświetleniem, automatycznymi roletami, kontrolą dostępu, ogrzewaniem, klimatyzacją czy wentylacją. Pozwalają na kontrolowanie przestrzeni w zaprojektowanych cyklach i zależnościach we współpracy z systemem wykrywania obecności.

 

Poproś o więcej informacji

 

Bezpieczeństwo i oszczędności

Choć niekwestionowanym i głównym celem automatyzowania budynku jest komfort, to nie można pominąć aspektu oszczędności i bezpieczeństwa. Czy Twoi pracownicy przykładają uwagę do szukania oszczędności w Twojej firmie tak, jak robiliby to we własnym domu? Jeśli tak, to jesteś szczęściarzem. Notorycznie włączone oświetlenie w toaletach, archiwum, szatniach. Klimatyzacja lub grzejnik uruchomione przez cały weekend. Wychłodzone biuro w poniedziałkowy poranek, bo Pan Janek zakręcił grzejniki. Brzmi znajomo? Wielu przedsiębiorców już dawno zapomniało o takich irytujących problemach. Zintegrowany system zarządzania budynkiem zadba o Twój komfort.

 

A co z Twoją przestrzenią prywatną? Nie musisz zastanawiać się, czy zgasiłeś światło wychodząc z domu, bo zgaśnie samo lub zrobisz to z poziomu aplikacji mobilnej. Gdy wyjeżdżasz, system ten może symulować Twoją obecność, dbając o bezpieczeństwo Twojego domu. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem może utrzymywać ekonomiczny wariant ogrzewania oraz podnosić temperaturę, gdy zbliża się czas Twojego powrotu do domu.

Ciężko z góry określić które rozwiązania i jak zaprogramowane cykle sprawdzą się w Twoim trybie życia. Ale to nie problem! Najlepsze jest to, że w dowolnym momencie możesz zmienić konfigurację systemu, dostosowując ją do Twoich zmieniających się potrzeb.

Systemy automatyki budynkowej to nasz konik! Umów się na spotkanie, a z przyjemnością przedstawimy Ci możliwe rozwiązania na naszych przykładowych realizacjach.