Zajmujemy się montażem instalacji fotowoltaicznych oraz projektowaniem rozwiązań pozwalających na efektywne zarządzanie energią, poprzez bilansowanie energii wytwarzanej ze zużywaną.
Kompleksowe systemy zarządzania energią mają kluczowe znaczenie tam, gdzie poziom auto konsumpcji jest na niskim poziomie. W większości gospodarstw domowych największe zużycie odnotowuje się rano i wieczorem, czyli wtedy, kiedy poziom produkcji energii z paneli fotowoltaicznych jest znikomy. Magazyn energii w połączeniu z systemem zarządzania pozwala na bezstratne wykorzystanie prądu wyprodukowanego przez Twoją instalację PV, a także chroni Cię przed brakiem zasilania przy krótkotrwałych przerwach w dostawie prądu.
Przedsiębiorstwa
W większości przedsiębiorstw produkcyjnych poziom auto konsumpcji sięga nawet 100%. Inwestycja w fotowoltaikę pozwala na znacznie obniżenie rachunków za prąd, zapewniając energię słoneczną do zasilania urządzeń w trakcie ich pracy. Przy obecnych cenach prądu zwrot z inwestycji w fotowoltaikę wg analiz może potrwać maksymalnie 5 lat. Produkcja własnej energii z zastosowaniem paneli fotowoltaicznych stanowi długoterminowy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, nadając firmom tożsamości odpowiedzialnej za przyszłość środowiska i rozwoju przemysłu.
Gospodarstwa domowe
W gospodarstwach domowych poziom zużycia energii elektrycznej w czasie jej najwyższej produkcji jest zdecydowanie niższy, niż w zakładach produkcyjnych. Większość domowników podczas dnia, przebywa poza domem, a największe odbiorniki prądu są wyłączone. Nie znaczy to jednak, że instalacja paneli fotowoltaicznych się nie opłaca!
Gdy poziom auto konsumpcji jest niski, najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest zintegrowany z instalacją fotowoltaiczną magazyn energii, który stał się kamieniem węgielnym w rewolucji energetycznej. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na efektywne wykorzystanie energii poprzez elastyczność w jej gromadzeniu i wykorzystaniu, eliminując problem nieregularności wytwarzania prądu przez panele fotowoltaiczne. Podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych lub godzin nocnych, magazyny energii mogą dostarczać energię zmagazynowaną, zapewniając ciągłość zasilania. To współdziałanie nie tylko zwiększa niezależność energetyczną, ale także sprzyja oszczędzaniu poprzez wykorzystanie energii elektrycznej w najbardziej efektywny sposób, co jest niekwestionowaną inwestycją w zrównoważoną przyszłość naszą i następnych pokoleń.
Czy to znaczy, że instalacja PV bez magazynu energii nie ma sensu? Nic z tych rzeczy!
Pamiętaj, że nawet jeśli przebywasz poza domem, produkowana energia ze słońca sprzedawana jest do sieci, zarabiając tym samym na Twoje zużycie. Choć faktycznie sprzedawana jest ona po niższych stawkach, niż później ją kupujesz, to przy odpowiednim przeliczeniu zainstalowanej mocy instalacji, nadal wychodzisz na plus! Pamiętaj, opłacalność inwestycji jest niekwestionowana, nawet jeśli zwrot nieco wydłuży się w czasie. W perspektywie długofalowej możemy spodziewać się wzrostu cen prądu, co sprawi, że będziesz wdzięczny sobie z przeszłości za mądrą inwestycję we własny prąd.
Uwaga, pułapka!
Czasem klienci pytają nas, dlaczego mimo właściwego przeliczenia mocy instalacji fotowoltaicznej, zużycie energii nie bilansuje się z ilością wytworzonej energii. Jest to pułapka, w którą wpada wielu konsumentów. Zdarza się, że gospodarstwo domowe po założeniu paneli fotowoltaicznych ciesząc się “darmową” energią, doposaża się w nowe odbiorniki prądu, które nie zostały przewidziane na etapie szacowania mocy instalacji PV. Często słyszymy, że zmienił się sposób ogrzewania wody użytkowej, czajnik gazowy został wymieniony na elektryczny, albo kuchenka gazowa została wymieniona na indukcyjną. Przykłady można mnożyć, dlatego zachęcamy Cię, byś przed podjęciem ostatecznej decyzji o mocy instalacji fotowoltaicznej skonsultował ewentualne zmiany w wyposażeniu w urządzenia RTV i AGD, by optymalnie dobrać ilość kW dla Twojego budynku. Śmiało poproś nas o pomoc! Z przyjemnością podzielimy się z Tobą nabytym doświadczeniem.