POMPY CIEPŁA 

Zajmujemy się montażem pomp ciepła i systemów klimatyzacji.

Pompy ciepła w ostatnich latach zyskały w Polsce na popularności. Jest to lider w rankingu najbardziej oszczędnych i przyjaznych środowisku źródeł energii. Wykorzystuje się je zarówno w systemie ogrzewania centralnego jak i źródło ciepłej wody użytkowej. Komfort użytkowania, który wynika z niezawodności, a także bezobsługowości tych urządzeń nie ma sobie równych. Z kolei pompa ciepła pracująca w duecie z instalacją fotowoltaiczną jest bezkonkurencyjna pod wzlędem ekonomicznym jak i ekologicznym. Dzięki dofinansowaniu z programów Czyste Powietrze, Moje Ciepło oraz Mój Prąd, pompy ciepła są rozwiązaniem, będącym w zasięgu finansowym każdego gospodarstwa domowego.

Pompy ciepła dzielą się na trzy rodzaje:

 

Powietrze / woda

Zastosowanie:
Główne źródło ciepła w systemie niskotemperaturowym lub implementacja do już istniejącego systemu grzewczego

Zalety:

 • wysoka  wydajność
 • instalacja wymagająca wyłącznie prac elektrycznych i hydraulicznych
 • dostosowanie budynku nie jest obligatoryjne
 • ekonomiczne i bezobsługowe

Wady:

 • sprawność uzależniona od temperatury zewnętrznej

 • stosunkowo głośna praca

Grunt / woda

Zastosowanie:
Główne źródło ciepła w systemie niskotemperaturowym

Zalety:

 • wysoka wydajność niezależna od temperatury zewnętrznej

Wady:

 • kosztowne prace ziemne

Woda / woda

Zastosowanie:
Główne źródło ciepła w systemie niskotemperaturowym

Zalety:

 • najwyższa wydajność niezależna od temperatury zewnętrznej

Wady:

 • wysoki koszt wykonania studni czerpnej i zrzutowej
 • wymagane pozwolenia od państwowych jednostek gospodarki wodnej
 • wymagania dotyczące parametrów wód gruntowych

Ale stop! Odłóżcie szlifierki i pozostawcie na razie kocioł na swoim miejscu. Zmiana źródła energii na pompę ciepła, podobnie jak fotowoltaika, musi być rozpatrywana w kategorii inwestycji. Jak wynika z powyższej tabeli, niekiedy wymaga przygotowania budynku do zmiany systemu ogrzewania. O ile w nowym budownictwie instalacja pompy ciepła najczęściej jest przewidziana już na etapie projektowym, to adaptacja kilkudziesięcioletnich domów, by ten sposób ogrzewania faktycznie był ekonomiczny, może wymagać pewnych działań. 


Z przyjemnością spotkamy się z Wami, by omówić wszystkie aspekty tego rozwiązania.

KLIMATYZACJA

Dzięki klimatyzacji uż od lat cieszymy się komfortem termicznym traktując go jako dobro konieczne w przestrzeniach takich jak centra handlowe, biura, samochody czy pojazdy komunikacji publicznej. 

 

Choć klimatyzacja kojarzy nam się z jej główną funkcją, jaką jest chłodzenie pomieszczenia i wyprowadzanie ciepła na zewnątrz, to doskonale sprawdza się także w funkcji odwrotnej. Klimatyzacja w gruncie rzeczy działa jako pompa ciepła w trybie powietrze / powietrze. Jest doskonałym rozwiązaniem dla doraźnego ogrzewania budynku w okresie przejściowym lub w pewnych warunkach nawet jako główny system ogrzewania powietrza. Szereg funkcji dostępnych we współczesnych rozwiązaniach pozwala na zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza w przestrzeniach zarówno domowych jak i biurowych.

 

Warto zauważyć, że ze względu na zasadę działania klimatyzatora (tj. pompa ciepła powietrze/powietrze) możliwe jes uzyskanie dofinansowania także na ten wydatek! Zadzwoń by dowiedzieć się więcej.